Forum
Ili takodje moze biti poznata kao istorije Old version Drzava.

U redu, posle mozda sat i vise vremena koje sam proveo u istrazivanju, konacno sam spreman da predstavim Istoriju starih drzava!

11. mart 2015
Dakle, u pocetku samo bese nekoliko drzava koje su funkcionisale na sistemu vlade i znacajno drugacije od onoga sto ce kasnije doci. Prva drzava jeste bila drzava 123,, koju je osnovao super sajanac i on je zasluzan sto je vest o drzavama doneta na ovaj sajt. Nazalost, ovo doba, koje ja nazivam prastaro, mi je slabo poznato i jedino sto znam zasigurno jeste da je postojala ova mapa, koja je kasnije znacajno promenjena:

11. mart 2015
Kasnije, mapa je znacajno promenjena i ustanovljene su tri drzave: Velika Srbija, SFRJ i Drzava 123. Manje vise, svaka od ove tri drzave uspela je da opstane do kraja starih drzava. Ove drzave su ipak i dalje funkcionisale po sistemu vlade tada, sa pomalo smesnim i zbrkanim ratovanjem. Ovo doba nazivam staro doba, koje je takodje kratko trajalo ali je svejedno ustanovilo mnoge znacajne stvari:

11. mart 2015
Sada dolazi vreme koje je meni dobro poznato i od ovog vremena ja sam ukljucen u drzave. Koliko je meni poznato, od ovog vremena prestaje sistem vlade i pocinje sistem drzava. Ovo vreme ja nazivam srednje doba, i trajalo je malo duze. Remedent je drzava ustanovljena od super sajanca, kojoj je on takodje bio predsednik. ISto je vazilo i za republiku SBRMUR. Havije sam osnovao ja, i oni su u pocetku bili "kolonija" Remedenta. Ubrzo su stekli nezavisnost, mada ce zbog nje doci mnogo nesuglasica kasnije. Drzava Halkidiki je, bas kao i Atlintska ostrva, bila osnovana i ubrzo zaboravljena. Nje cemo se setiti tek kada dodjemo do Ere Kongresa:

11. mart 2015
Sada dolazi nastavak srednjeg doba. Osnovane su Igracka Slavija, Liberty, Zeleznicka republika i Atlantska monarhija. Mada znam da AM nije bila nesto aktivna, dok je ZR bila samo jos jedna grana drzava super sajanca, ona nije bila aktivna uopste. Liberty je bio veoma vazna drzava jer je zbog agresije Igracke Slavije uspeo da je pripoji. Ipak, o ovome cemo kasnije. Igracka Slavija jeste najvaznija od novonastalih drzava, jer ce u politici biti veoma bitna. Pravice i rasturace razne saveze, i velika prasine ce se dici oko nje:

11. mart 2015
Doduse, pre osnivanja mnogih od ovih drzava, osnovan je Svetski savez. Originalni plan bio mu je saradnja bez rata ali taj plan je malcice propao. Malo pre osnivanja Republike Libert desio se rat izmedju Havija i SBRMUR-a oko Remedenta. Haviji su ovaj rat izgubili i odrekli se Remedenta. Ovaj rat ja licno smatram prvim znacajnim ali takodje i dokazom da su ovakvi ratovi ziva glupost. Previse glupavog kuckanja i stavljanja poruka, a premalo pravog ratovanja. U svakom slucaju, posle ovog rata izgubio se smisao Svetskog Saveza i on je necujno nestao:

11. mart 2015
Ubrzo posle, desio se i Slavijski incident (nazvacu ga tako). Razlog je bio napad Igracke Slavije ne Liberty. Time je prekrseno goodmodanje (ne napadas ako odbranilac nije tu) koje je tada, kada se ratovalo u slikama, imalo smisla. Zbog krsenja pravila odredjeno je da ce Liberty okupirati Igracku Slaviju. Mada su se svi slagali da Igracka Slavija mora biti kaznjena, nisu se slagali sa okupacijom. Prvi koji je pozeleo oslobadjanje Igracke Slavije i prvo spajanje drzava bio sam ja. Igracka Slavija su se oduvek slagali, i sada je to htelo doci do izrazaje. Ipak, okupacije Igracke Slavije je brzo zavrsena:

11. mart 2015
Ipak, okupacije Igracke Slavije je brzo prekinuta. Tada su se rodile dve ideje o spajanju: jedna je krenula od super sajanca a druga od mene. Na kraju su se i te dve ideje spojile. Ono sto ce nastati od toga jeste najjaca drzava u njihovoj istoriji, koja je veoma neslavno zavrsila. Ja sam je licno nazvao Veliki Savez Naprednih Drzava!

11. mart 2015
Napomena: Vise drzava je zelelo da se spoji i stvori jednu. U pocetku je savez trebao biti mali ali vremenom je porastao i postao ovoliki.
11. mart 2015
Ipak, ova mapa ce biti VEOMA kratkotrajna. Zbog, u pocetku malog, a kasnije velikog nesporazuma Havija i SBRMUR-a, Haviji ce se odmah otcepiti od ovog saveza. U to vreme je i rodjena ideja Kongresa, da bi se sprecili dalji nesporazumi i da bi pravila odredjivale sve drzave, a ne samo jedna.

11. mart 2015
Ubrzo potom, super sajanac nestaje bez traga. Svadja oko Havija izmedju njega i mene nikada nije bila resena, ali to nije ni bilo potrebno. Veliki Savez Naprednih Drzava se brzo raspao. I po 3. pravilu prvog zasedanja Kongresa, neaktivne drzave se mogu anektirati. Na taj posao su se odmah bacile Velika Srbija i Haviji, dok su Igracka Slavija, i nove drzave Hrvacka (da, znam da nije tacan pravopis, ali tako se zvala) i Hepic su formirale RIHHS. Haviji su formirali Veliko Havijsko Ministarstvo i anketirali su Zeleznicku Republiku i Remedent, dok je Velika Srbija, po odluci Kongresa, dobila 4/5 SBRMUR-a. Poslednja petina otisla je na novonastalu drzavu Nova Srbija:

11. mart 2015
u120063
u120063
I ja isto:

11. mart 2015
Super. Ali ovo sto sam ja napisao, iako je proslo veliku vecinu vremena starih drzava, nije jos ni blizu kraja.
11. mart 2015
Ipak, RIHHS se takodje brzo raspao. ZBog neaktivnosti Igracka Slavije i Liberty su anektirane, kao deo novonastalog Saveza Jugoslovenskih Drzava. UU njemu su bile Velika Srbija, Nova Srbija i Hepic (nisam 100% siguran doduse). Hepic je se ubrzo otcepio od SJD-a u zelji da ima sopstvenu drzavu. SJD je bila druga najjaca drzava u istoriji starih drzava. Nova drzava Eslovna je promenila ime u Veliki Savez Slovenskih Drzava i drzala je takodje novonastalu Kraljevinu Denmarsku. Krace vreme je izvestan Tito bio predsednik SFRJ-a. Ipak, to nije dugo trajalo. Takodje bih zeleo da napomenem da je sediste Kongresa bilo u Drzavi 123, jer je ona bila najstarija. Nju samim time nije bilo moguce anektirati. Veliko Havijsko Ministarstvo je zelelo da anektira SFRJ, ali je diplomatska intervencija tadasnje Velike Srbije to sprecila. Ove dve mape predstavljaju poslednje vreme drzava, i one su poslednje priznate, a samim time i poslednje mape starih drzava:

11. mart 2015
u120063
u120063
Kako ti nije mrsko pisati?
11. mart 2015
Napomene:
-Halkidiki i Atlintska ostrva su prvo bila deo VSND-a. Kada je se on raspao postali su deo Velike Srbije, i kasnije SJD-a.
-Ostrvo Sombrero jeste Havijska kolonija.
-Dacu link za Kongres, jer se na njemu malo lakse moze pratiti kasnija istorija, ali ostale linkove necu davati, jer ima previse drzava i, ako bas zelite da sve vidite u detalje, nadjite ih sami, hvala lepo. http://www.igrice123.rs/forum/tema/kongres-drzava-123/3212/1
11. mart 2015
Nije mi mrsko zato sto sam nasao ovo veoma zanimljivo. Radio sam na ovome ceo dan i znacajno je ubilo dosadu koju imam jer mi je crko kompjuter i ne mogu da igram EU4, a Mladjo je aktivan samo dva puta dnevno u najboljem slucaju. U svakom slucaju, to je to, Istorija starih drzava. Od SVIH NJIH, koji su bili na tim drzavama, jedino smo ja i mladjo idalje tu, mada krace vreme nije bilo ni nas. Ali, on je dosao pri kraju Ere mladog Kongresa, kada Kongres nije bio zivi smor i kada je sve ovo bilo zanimljivo, tako da smatram da ja mnogo bolje znam ove stare drzave nego on. Dakle, da nisam ja poceo komplikovati ratovanje, moguce je da bi stare drzave zivele i dan danas. Mada sam ja delimicno kriv za njihov nagli napredak, isto toliko sam kriv i za njihovo raspadanje.
11. mart 2015
I samo da dodam, za sada istoriju novih drzava necu praviti. One se mogu sumirati u jednu temu tako da ih nije tesko pratiti. Pored toga, 400 strana je bilo puno sprdnje, sa vrlo malim mestima sa pravim mapama. Ako as zelite, vi strane izmedju 100-te i 500-te citajte, mada to ne bih preporucio.
11. mart 2015
Na kraju, da sumiram, sta su nas ove drzave naucile, pored svega onoga sto su ucinile da nas zabave?
1. Nije dobro kada je previse vlasti u rukama jedne osobe. U pocetku je to bio super sajanac, koji je mogao da radi sta hoce i da odredjuje pravila. To se nikome nije svidjalo. Kasnije je nastao Kongres, koji je u pocetku bio super, ali kada sam ja dobio moje lude ideje o ratovanju, postao je bezveze jer sam de fakto sve ja odluciovao. Ovaj primer mozemo videti i u novim drzavama, mada su one mnogo manje sa onim "sve vlasti u jednim rukama" ali sve jedno je delimicno tako, obzirom da one skoro da zavise od mladja. Ako ne postane aktivniji, moracemo to da resavamo bez njega, a ako bude aktivan, sa njim.
2. Ratovi u slikama su glupi. Prosto jesu.
3. Zajednice drzava ne mogu dugo da traju bez ratova. Neko ce mozda pozeleti da se otcepi. Na starim drzavama je to bilo moguce mirno, jer je rat bio zabranjen. Zato nijedna zajednica drzava nije dugo trajala. Da je bio moguc, mozda bi cak i VSND opstao do kraja.
4. Komplikovanje je ono sto unistava sve. Mladjo me je (srecom) sprecio da zakomplikujem njegove nove drzave, i tako ih je mozda spasio od propasti.

Dakle, nije da nista ne moze da se nauci sa ovim drzavama. Ja mislim da vam nista nece biti ako procitate ovo. Mogli iste makar toliko da mi ucinite, radio sam na ovome cak 4 sata! CAK SE I NE SALIM!
11. mart 2015
Da li se ovo stvarno dešavalo (sve sam pročitao) na nekoj forum temi?
11. mart 2015
da biste poslali poruku, prijavi se ili se učlani
Unesi vezu na sliku
Primer: http://www.stranica.com/slika.jpg