Forum
Feed the Beast je skup modova za minecraft, koji ukljucuje 7-8 razlicitih mod-packova. Direvolf20 v5.2.1 je jedan od mod-packova koji ukljucuje 20-ak modova, kao sto je Industrial craft, koji omogucuje struju, generatore, pumpe, elektricne peci, solarne panele, jetpackove, nove alatke, nove rude i jos mnogo toga, cak i nuklearni reaktor. Znacajni modovi su i Buildcraft (koji omogucuje pumpe, cevi, rafinerije, automatske rudnike i drugo), ComputerCraft (kompjuteri, monitori, masine koje kopaju po programiranim zahtevima...), Iron chest (omogucuje gvozdene, zlatne, srebrne, dijamantske, kristalne i obsidian chestove, sa zapreminama mnogo puta vecim od obicnog chesta), Mo' Creatures (mnogo vrsta zivotinja: bube, jeleni, lisice, vukodlaci, pcele, tigrovi, pacovi i dr.) i mnogi drugi. Za igranje je potreban poseban klijent, koji moze da se nadje na internetu, krekovan, dodati Mo' Creatures, Custom Mob spawner, GuiAPI, i moze da se igra. Potrebno je samo naci odgovarajuce verzije. U Srbiji za sada postoji samo jedan server koji podrzava ovaj mod, to je Minecraft.RS FTB server. Ulaz je slobodan, ali da bi ste menjali mapu (tj. igrali), morate pristupiti Whitelist, a to kosta 500 dinara, i ne mora da se obnavlja, traje vecno. (Osim ako prekrsite neko od pravila). Vise informacija o serveru ovde: http://forum.minecraft.rs/viewtopic.php?f=39&t=1082

IP servera:
194.106.167.94:25566

Javite se preko poruke za jos informacija.
16. maj 2013
Мајнкрафт (енгл. Minecraft) је видео игра коју је креирао шведски програмер Маркус Персон и његова компанија Мојанг.[1][2] Појавила се у продаји 17. маја 2009. За ову игрицу је интересантно то да је у њој све изграђено од коцкастих блокова и да играч у њој може слободно да се креће. Видео игра је 9. маја 2012. изашла и за Иксбокс 360. Мајнкрафт - џепна верзија (енгл. Minecraft pocket edition) је изашла 16. августа 2011. за Xperia play и Гугл плеј продавнице. Мајнкрафт је преведен на много светских језика, укључујући и српски језик, мада садржи нетачне преводе.
Мајнкрафт је игра о уништавању и грађењу блокова. У почетку играчи граде склоништа, како би се сачували од разних ноћних чудовишта, али касније играчи, уз помоћ маште могу да саграде занимљив свет. Игра нема никакав одређен циљ и играч може слободно да шета по вирталном свету.[3] Постоје четири основна режима игре, а то су[4]:
Преживљавање
Креативна игра
Тешка игра
Авантура
Преживљавање (енгл. Survival) је режим игре у којем играч сакупља разне природне ресурсе: (дрво, камен, руде), који се налазе у његовој околини. Ресури служе да би се од њих направили разни алати, блокови. У дну екрана постоје две табеле: једна у облику срчића, која показује здравље, тј. снагу играча. Ако се снага играча потроши, играч губи живот. Друга табела је у облику батака и означава ухрањеност играча. Играч повремено мора нешто да једе, како би допунио табелу за ухрањеност, која се временом смањује. Ако се ухрањеност потпуно потроши, онда се и табела за снагу умањује, тако да играч на крају умире од глади. Храну играч може да набави убијањем разних животиња, или бавећи се ратарством.
У Мајнкрафту постоји смена дана и ноћи. Ноћу, када је мрачно, појављују се разна чудовишта, као што су зомби, паук, костур, и крипер: чудовиште које експлодира када се приближи играчу, која су непријатељски настројена и нападају играча, што умањује његову играча, па је онда он приморан да сагради себи скровиште (кућу), како би се сакрио од чудовишта. Овде играч има велику слободу у избору да димензија и природних ресурса, од којих ће саградити скровиште.
У креитивној игри не постоји табела за здравље, тако да је играч имун на било какво уништавање, а живот може да изгуби искључиво употребом команде за убијање или падањем у безгранични простор. На располагању су неограничени ресруси, од којих играч може неометано да гради или уништи блокове структура. Постоји и могућност летења.[5]
Тешка игра је посебна верзија преживљавања, у којој је подешен ниво игре на „тежак“ и није га могуће мењати током игре. У случају да играч изгуби живот, саграђени свет не може да се сачува, већ се уништава све што је саграђено, тако да се после тога играч враћа на почетни мени.[6]
У овом режиму играч не може да уништава постојеће изграђене структуре голим рукама, већ му је за то потребан алат. Највећи део времена играч проводи у обезбеђивању хране.[7]
ovo sam sve sa Wikipedije skinula
06. avgust 2013
I sta sa tim? U medjuvremenu je otvoren besplatan server, ako je neko zainteresovan neka se javi.
07. avgust 2013
Ja sam zainteresovan daj ip, naziv modpacka i verziju! Konacno neko ko igra FTB osim mene, ja pitam druga aj na FTB, a on: Na sta?!!
29. novembar 2014
da biste poslali poruku, prijavi se ili se učlani
Unesi vezu na sliku
Primer: http://www.stranica.com/slika.jpg