Forum
SAW 2 HOROR FILM PLZ OBJASNITE

STA JE JIGSAW

ako želiš glasati prijavi se ili se učlani

18. april 2014
u100403
u100403
Lupio sam lutka
18. april 2014
Џонатан или Џон Крејмер (енгл. John Kramer), познатији као The Jigsaw Killer или једноставно Jigsaw (транскрипција са енглеског је „Џигсо“, док би превод на српски могао бити „Убица Слагалица“ или „Тестера“), је измишљени лик из серијала филмова „Тестера“ (енгл. Saw), кога тумачи амерички глумац Тобин Бел (Tobin Bell).

Иако је сматран за серијског убицу, он никада не усмрћује директно. Његове жртве бивају стављене у углавном смртоносне замке које им увек пружају избор: да играју по правилима које је Џон одредио, или да подлегну. Иако су правила -како их сам Џон назива- од почетка позната и једноставна, избор је углавном тежак, јер жртве или нису упозорене на последице њиховог непоштовања, или се од њих захтева накажење самог себе пропраћено великом количином бола и често са трајним последицама. Замка не мора бити само објекат, већ и одговарајућа ситуација у којој је жртва под притиском изазвана да упркос упозоењу искаже своје негативне особине, које ће след догађаја окренути против жртве.

Смисао ових замки, по Џону, је учење жртава да цене своје животе. За жртве Џон одабире људе за које сматра да не знају да цене свој живот и све оно што им је са њиме пружено. Он сматра да ови људи траће своје животе или их безразложно доводе у опасност. Замка је увек прилагођена жртви и њеном дотадашњем животу, често са одређеном дозом ироније.

Џон верује да никада никога није убио, и да је жртви увек био остављен избор.

18. april 2014
u100403
u100403
Covek sigurno
18. april 2014
pa i jeste covek
18. april 2014
u100403
u100403

19. april 2014
gledao sam saaw 1 i 2 i 6 i 7. al mi nekako glupo. msm meni nije horor da leda ljude kako imaju preterano krvarenje -.- bolje mi je ono ness kao paranormal actyvity il kako se vec pise, ugl duhovi... ovo je covek sve vreme, ma da bilo je trenutaka da sam se i ja dvoumio. jel drugi deo ono kad su deca u nekoj kuci pa je jedna skakala u igle...?
20. april 2014
meni je najbolji prvi deo(ono u kupatilu kad su dvojica_) i onaj nzm koji je to deo ono kad je 6-7 ljudii yatvoreno, i na svakoj igri po jedan umre. a na krju je bio fazon da je jedan kljuc sve otklucavao -.-
20. april 2014
meni je najbolji drugi deo zato sto mora da isece svoje oko da bi izvadio kluc i otklucao masku jer ako neotkluca mrtav je zato sto su u maski ekseri i mrtav je kada se zatvori maska
20. april 2014
aam to je bio dobar deo
23. april 2014
da biste poslali poruku, prijavi se ili se učlani
Unesi vezu na sliku
Primer: http://www.stranica.com/slika.jpg