Dugo sam zeleo ovo da uradim, i sad sam konacno odlucio. U ovim drzavama ratovanje je komplikovanije nego u Mladjanovim. Takodje, ovde veliki uticaj ima religija. Naravno, da ne bih zakomplikovao previse, kao sto sam to uradio sa proslim drzavama, ovo ce biti samo MALKICE komplikovanije.

Da bi napravio drzavu, moras staviti ime, religiju, ime dinastije (nema mogucnosti demokratije), zastavu i grb dinastije.

Ratovanje: Imaju dva sistema: sistem saveznika i jacine. Ako jaka drzava napadne slabu, a niko se ne pridruzi, jaka ce da pobedi. Saveznici su jednostavni: sto vise, to bolje. U slucaju pobede u ratu, mozes zauzeti deo teritorije, celu drzavu, ili osnovati vazala.

Vlastela: U svojoj drzavi imas i vlastelu. Ako vlastela ojaca zbog saveznika ili slabe vlasti, drzava se moze raspasti. Maloj drzavi ne treba vlastela, ali velika mora da je ima.

Religija: Ako nemas drzavu, mozes osnovati religiju. Kada je osnujes, postajes njen glavni baja, i druge drzave je pripajaju. Ti biras kako tvoja religija funkcionise: Moze biti kao pravoslavna, gde svaka drzava ima svoju crkvu, katolicka, ceo svet jedan papa, itd. Ako neke drzave prihvate tvoju religiju, u slucaju "nevernika" mozes pozvati na krstaske ratove. Sve jace drzave moraju da se odazovu. Svake 3 stranice mozes prisvojiti jednu pagansku drzavu tvojoj religiji.

Smrt:
-Kralj: Ako si vladar drzave a izgubis u ratu "debelo", postoji 50% sansi da ces poginuti. Takodje, posle 15-20 stranica umires od starosti. Moras imati naslednika, a ako ga nemas, vlastela se moze boriti za krunu, ili mozes pripasti drgoj drzavi.
-"Papa": Mozes umreti jedino od starosti (15-20). Novi glavni baja ce biti izabran od strane tvojih pratilaca, po tvojim uputstvima.

To je za sada to. Davajte mi predloge kako da ove drzave budu jos bolje, dok ja napravim mapu. Za sada, posto nema religije, morate pisati "pagani" u opisu drzave, dok vas neka religije ne prisvoji.

Jeli dobro?

ako želiš glasati prijavi se ili se učlani

27. maj 2014
Ime države : Hemus
Religija : Pagani
Dinastija : Monarhija
Zastava : Žuti lav na cvenom platnu
Grb : 20 Crvenih zvjezdica na plavom platnu
27. maj 2014
Ti ne znas sta znaci dinastija, jel da?
27. maj 2014
Hajd' nešto da lupnem..
Mrezinići(ma izmislio lol)
27. maj 2014
Ime države : Luizdinho ( lupio )
Religija : Pravoslavci
Dinastija : Levinho-vići
Zastava : Crveni zmaj na Belom platnu
Grb : Ing-Yang znak
27. maj 2014
Ime drzave: Romija
Religija: Romi
Dinastija: Romici
Zastava: Crvena zvezdica na Belom platnu
Grb: Golub
27. maj 2014
Jos ne postoji religija...
28. maj 2014
I svoje grbove i zastave morate prikazati, a ne opisati. Sad cu vam pokazati ja.
28. maj 2014
Odlucio sam da malo promenim ratovanje, tako sto cu uvesti vojsku, za koju cemo koristiti jedan izuzetno retardirani sistem vremena koji ipak funkcionise:
Na svakoj stranici mozes izgraditi 20 macevalaca, ili 15 strelaca, ili 10 konjanika, ili 5 katapultova, ili jednu tvrdjavu. Zamislite broj dvadeset. U tom slucaju, macevalac vredi 1, znaci mozes izgraditi 10 macevalaca i 5 konjanika, izbor je tvoj. U jednom gradu moze stati 50 jedinica, a u jednoj tvrdjavi 100.
Zgrade: Mozete, po istom sistemu, graditi i zgrade. Sve ove zgrade koje cu nabrojati se grade dve stranice:
-Rudnik, prepolovi cenu macevaoca
-Kamenolom, prepolovi cenu tvrdjava
-Stala, prepolovljava cenu konjanika
-Streliste, prepolovljava cenu strelaca

Takodje postoje i zgrade koje dodaju "mesta za gradnju" i povecavaju garnizon (grade se 2 stranice):
-Kasarna, duplo vise vojske moze stati u gradove i tvrdjave
-Barake, duplo vise mesta za gradnju vojske
-Gradiliste, mogu se izgraditi dve tvrdjave odjednom

Tvrdjave se grade na mestu gradova. Ako zelis da napadnes, jednu vojsku izvadis iz tvrdjave, i napadas protivnika. Ja cu gledati ko je pobedio prema jacini vojske i tvrdjave.

I saveznici funkcionisu drugacije. Ako ti se pridruze, moraju svojom vojskom da napadaju. Ja merim koliko se vojske gubi u napadu i ko pobedjuje, a obecavam da cu uvek biti fer, jer onda ne bi bilo zanimljivo, jel da?
28. maj 2014
Pod duplo vise mesta za gradnju vojske, mislio sam da vise mozes izgraditi odjednom. Recimo, ponovo zamislite ovaj broj dvadeset. On predstavlja jedini resurs za gradnju, a ove zgrade ga udvostrucuju. Barake, recimo, zamo za vojsku, idalje mozes izgraditi samo jednu tvrdjavu.
28. maj 2014
Ovako bi trebalo da izgleda prijava za drzavu (nije prava prijava, samo lupam, ne znam ni da li da se prijavim zato st osam admin, ali verovatno hocu):
Ime: Velika Lavovska
Religija: Nema (pagani)
Dinastija: Lululolola
Zastava:

Grb:

28. maj 2014
Pardon,
Grb:

28. maj 2014
hahahahahhahahhahah koji si ti smor , copy-paste odmah
28. maj 2014
Ovo nije copy-paste.
28. maj 2014
Zastava :

Grb :
A daj to se hvaća.
28. maj 2014
Shvaća *
28. maj 2014
Svejedno, moras. Mladjane, nije kopi pejst, nego tvoje drzave nisu srednji vek. Hteo sam ovo da napravim jos od starih drzava.
28. maj 2014
eagle mogu stbom da vodim drzavu
mene mrzi da postujem slike?
28. maj 2014
Ne mozes trenutno, sve drzave pocinju kao male. Mozes osnovati svoju religiju, mada morate sacekati dok napravim mapu.
28. maj 2014
ok...necu da irgam
29. maj 2014
da biste poslali poruku, prijavi se ili se učlani
Unesi vezu na sliku
Primer: https://www.stranica.com/slika.jpg